Utajená srdíčka

Trochu náročnější na čas, určitě ne rychlovka pro nečekanou návštěvu.
Tedy potřebujeme na srdíčka, kterými začínáme.
Těsto na srdíčka:                                                                                                 DSC_2845
230g másla (změklého)
200g cukru krupice
250g hladké mouky
5 vajec
1 lžička kypřícího prášku
1 kelímek zakysané smetany
1 kelímek jahodového pyré
červené gelové barvivo

Bílé těsto na bábovku:
250g másla
300g cukru krupice
1 vanilkový cukr
400g hladké mouky
zbytek kypřícího prášku
špetka soli
200ml podmáslí
4 vejce
1 lžíce citrónové šťávy

Poleva:
120ml smetany na vaření
100g hořké čokolády
20g másla
Příp. cukr na přislazení

Jak jsem psala výše, začínáme se srdíčky.
Nejdříve vymícháme máslo s cukrem. Pak přidáme postupně všechny suroviny, podle potřeby dobarvíme barvou a dáme na menší pekáč. Já měla keramickou mísu o rozměrech 18 x 29cm, což bylo akorát. Jen upozorňuji, že dávku můžeme klidně snížit, přišlo mi, že je těsta zbytečně hodně. Klidně o 1/3 se může udělat méně. Těsto upečeme na 170°C, necháme vychladnout, vyklopíme a vykrajovátkem na cukroví z vychladlého korpusu vykrajujeme srdíčka. těsto by mělo být vysoké minimálně 3cm. Na mou bábovkovou formu jsem potřebovala srdíček 11.
Když máme hotová srdíčka, můžeme připravit těsto na bábovku. Upozorňuji, že těsto je hutné a je třeba ho nanášet lžící. Tedy opět začínáme máslem a cukrem a po vyšlehání přidáváme postupně ostatní ingredience. Mezitím si připravíme bábovkovou formu, kterou vymažeme a vysypeme. Zhruba půlku těsta dáme do formy, vložíme srdíčka špičkami nahoru a dáme zbytek těsta. Pečeme na 170°C asi 45min ve středu trouby. Musíme opravdu vyzkoušet špejlí.
Nakonec se připraví poleva ze smetany, másla a čokolády. Já jsem přidala ještě i cukr, protože mám opravdu hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Na sporáku zahříváme a spojíme do krásné hladké polevy, kterou polijeme vychladlou bábovku.

Přeji Vám dobrou chuť, Markéta

K tomuto receptu se můžete vyjádřit také na našich FB stránkách: Utajená srdíčka

Podívejte se také na ostatní bábovkové recepty: varime-doma.cz/babovky 

Příspěvek byl publikován v rubrice Moučníky a jeho autorem je Markéta Sýkorová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.