Krkovičku lehce naklepeme a na několik hodin naložíme do směsi olivového oleje s grilovacím kořením a česnekem.
Po naložení grilujeme po obou stránách po pěti minutách. Ne více, aby maso zůstalo šťavnaté. Dáme plátek grilované šunky a na něj vejce Benedikt.
Vejce Benedikt připravíme takto:
Dáme vařit vodu, počkáme až se začnou tvořit na dně bublinky (cca 80°C, voda nesmí vřít, jinak se bílek srazí ihned). Do vody můžeme dát cca 2 lžíce octa. Hrnec je lepší větší, než menší kvůli tvoření víru. Vejce rozklepneme do misky (ocet můžeme dát i do misky, kam rozklepneme vajíčko). Když má voda správnou teplotu, uděláme vařečkou vír a do jeho středu vejce i s octem vlijeme. Bílek krásně obalí žloutek. Vaříme 3-4minuty. Vyndáme a bílek roztrhneme až na talíři, aby žloutek pěkně vytekl.
Jako příloha jsou opečené brambory (a vychlazené pivečko 😉 ).
Zjednodušenou verzi v provedení vejce volské oko, pro porovnání, vložím zítra 🙂 .
Přeji dobrou chuť, Markéta
K tomuto receptu se můžete vyjádřit také na našich FB stránkách: Vepřová krkovička s vejcem Benedikt
