Domácí chléb

chlebík

(bez hnětení!)

3 hrnky hladké mouky
1 lžička sušeného droždí
1,5 lžička soli
1 lžička drceného kmínu
1,5 hrnku teplé vody

Suché věci nasypeme do mísy a zamícháme. Poté přidáme teplou vodu a jen těsto promícháme. Pak se těsto přikryje utěrkou a nechá se 8-12h kynout. Vykynuté těsto dáme na pomoučený vál a roztáhneme do placky a ještě necháme dalších 15min. kynout. Pak se těsto přeloží na třetiny ze zdola a shora a ze stran. Nechá se zase kynout půl h, pak se předehřeje trouba na 230°C a další půl h se nechá kynout. No a pak se těsto vloží do zapékací mísy, kterou jsme si nechali nahřívat tu poslední půlhodinku. Můžeme zase posypat kmínem… Peče se 30min s víkem a nakonec ještě 15min odklopené. Je dobré těsto zadělat buď večer přes noc a ráno péct a nebo o víkendu ráno zadělat a večer upéct. Trvá to dlouho, ale našeho času je tam třeba opravdu jen pár minut :-). Já jsem do těsta ještě přidala osmahlou cibulku. Již jsme ochutnali a je opravdu vynikající.

Tak si nechte chutnat, Markéta

K tomuto receptu se můžete vyjádřit v diskuzi na našich FB stránkách: Domácí chléb

Podobný recept na chléb

Příspěvek byl publikován v rubrice Pečivo a jeho autorem je Markéta Sýkorová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Domácí chléb

  1. dnes jsem poprvé pekla tento chleba a je úžasný, moc děkuji za super recept

  2. Rádo se stalo, jsem ráda, že chutnal. 🙂

  3. Také jsem ho pekla už několikrát, je opravdu dobrý a jednoduchý. Já do těsta ještě přidávám ořechy, slunečnicová semínka apod, co mám zrovna po ruce. Stojí to za vyzkoušení.,

  4. Já přidala tenkráte cibulku a chutnalo. Právě, že je super, že se do něj dá dát to, co máme rádi a co nám chutná 🙂

  5. Chlebík dělám už pár měsíců a popravdě jsem ho nikdy neprekládala, ujakmile vykynul. Přendala jsem ho do zapékací mísy a dala péct;-)Pokaždé vzešel:-)

  6. Tak já chlebík dělala dle návodu, ale souhlasím. Myslím, že i bez překládání by krásně vzešel. A je to jednodušší :-). Děkuji za komentář.

Napsat komentář