Do výpeku dáme najemno nakrájenou cibuli, když začne malinko hnědnout, zaprášíme moukou a uděláme jíšku. Přidáme pasírovaná rajčata, protlak, promícháme a zalijeme vodou nebo vývarem. Přidáme nakrájenou mrkev, koření, sůl, dle chuti cukr a vaříme asi 15 minut. Pak omáčku trochu rozmixujeme a přes síto nalijeme na masové kuličky. Vše povaříme asi půl hodiny, aby maso bylo uvařené.